Pazar, Şubat 01, 2009

UltraFantastik-ÇokçaRealistik Yaratıklar Sözlüğü*

*Dictionary of UltraFantastic-MultiRealistic Creatures

Dikkat: Hayali yaratıklar gerçek ve aramızda yaşıyorlar! Etrafınıza dikkatle baktığınızda siz de göreceksiniz!!!

Vampirler (Vampires) : Adı üstünde; kanınızı emer, iliğinizi kemiğinizi kuruturlar. Kazıkla ölmezler; aksine kendileri kazık atarlar, sizi kullanırlar, sonra da bir kenara atarlar. Fakat o müthiş karizmaları ve işbilirlikleri sayesinde ne yapıp edip yine aklınızı ve gönlünüzü çelmeyi başarırlar. Üstelik sarımsaktan korkmazlar ve fena halde sırnaşıktırlar.

Uzaylılar (Aliens & UFOs) : Tanıdığınız en egzantrik ve ilginç kişiliklerdir; çoğu zaman da acayip sevimlidirler. Bazıları hiç konuşmaz, bazısı da konuşur ama kimse anlamaz. Galaksiye Fransızdırlar ama genelde zararsızdırlar. Bir E.T. kadar şirini ve iyi niyetlisi de olabilir; fakat nadiren Alien'daki gibi canavar olanına da rastlanabilir.

Hayaletler (Ghosts) : Doğaları gereği ruh gibidirler. Sakin sessiz ve bir o kadar da etkisiz. Çoktan ölmüş ama haberi yok; ne güler, ne de ağlar tam anlamıyla. Arada kızar ama kimse takmaz. O da kabuğuna geri çekilir. Genel olarak bıkkındır, hayattan beklentisi hiç ya da pek azdır. Aslında tamamen zararsız olsalar da, bir süre sonra sizi can sıkıntısından öldürüp kendilerine benzetebilirler.

Zombiler/Yaşayan Ölüler (Zombies /Undead) : En kötüsü; ölmüş ve haberi de var üstelik ama çok da rahat bu konuda. Ne bir hayali var hayatta, ne de hayal etmenin ne demek olduğunu biliyor. Fakat sanki her şeyi bir tek kendisi biliyormuş gibi dolaşıyor ortalıkta. Hayatı, tarzı ve kişiliğiyle vasat/vasatın altı ve herkesin de kendisi gibi olmasını istiyor. Hayalleri olan umut ve hayat dolu birini gördüğünde dayanamayıp saldırıyor ve onun hayallerini yiyip yok etmeye çalışıyor onu da kendisine benzetmek için. Ölmek ve öldürmek için yaşıyor. Garip ama toplumun çoğunluğunu bunlar oluşturuyor; çünkü çok çabuk çoğalıyorlar, mikrop gibi.

Kurtadamlar (Werewolves) : Görünüşte kaba, vahşi ve yırtıcı; fakat aslında içinde bir insan barındırıyor. Sizi kırsa da aslında bunu bilerek ve isteyerek yapmıyor, sadece vahşi doğasının kurbanı. Ancak derinine inilirse sadece kabarık tüylü ve yumuşacık bir ayıcık gibi. Kesinlikle iyi niyetli, neşeli ve hayat dolu. Onunlayken çok eğlenip mutlu olabilirsiniz ama patilerine çok yaklaşırsanız birden öğle yemeği bile olabilirsiniz. Sevgiden de maraz doğabileceğinin en iyi kanıtı.

Mumyalar (Mummies) : Artık devri geçmiş, asar-ı antika kişiliklerdir. Kim olduklarını, ne yaptıklarını bilmez, ortalıkta öylesine dolaşırlar. Tuvalet kağıdı kullanımında sorun yaşayabilirler. Genelde zengindirler ama haberleri yoktur, servetleri boşa harcanır ya da bir garibanın başına bela olur.

İblisler (Demons) : Beterin beteri; hoşt desen gitmez pişt desen pişmez. Hayattaki tek amacı başkalarının mutsuzluğudur, kendi acınası halini bile fark etmez. Kötülüğünün hiçbir mazereti yoktur; diğerlerinin aksine hayatını devam ettirmesi için gerekli değildir başkalarına acı çektirmek. Bunu sırf zevk için yapar ama çıkar sağlamayı da becerir bir şekilde. Allah kahretsin bunları!

Cadılar (Witches) : İyileri azdır, kötüleri çoktur. Amaçları için her yolu mübah görürler; kadınları ekarte edip erkekleri kullanırlar. Erkekler de mal gbi inanırlar bunlara ama sonunda zehri içip geberip gider ya da ölene kadar köle olurlar. Dış güzelliğinin iç iğrençliğiyle mükemmel bileşimidirler çoğu zaman. Maalesef suyla erimezler.

Canavarlar (Monsters/Beasts) : Asında cana'yokturlar; yani canavar diye bir şey yoktur. Hadi dağılın bakiim!

;))
FÖŞ the SuluKöfte Monster !!!

Hiç yorum yok: