Cumartesi, Ekim 04, 2014

VE "ECEL" RAFLARDA!!!

"ECEL" - İthaki Yayınları
Ekim 2014

Birrr zamanlaaaaar fakir ama gururlu... yok, fakir ama sulu... yok, hırçın ama sulu bir romancık *(!) vardı, hatırlar mısınız sevgili köfteseverler??? agfhgfdjafaj 
Ya tamam, cıvımayacağım diyorum ama elimde değil, şurada biz bizeyiz, ciddi dursam kime yutturacağım zaten Allah aşkına :P
Ama şunu söyleyebilirim; tahmin edeceğiniz üzere şu aralar pek kendimde değilim (ne zaman oldum, o da ayrı konu ama), sanki rüyadaymışım gibi (ki rüyasını da görmüştüm, o da ayrı :P), bulutların arasına dalmışım gibi, hayallerim gerçek olmuş gibi (ki oldu!!!), ne diyeceğimi, nasıl anlatacağımı bilemediğim tarifsiz duygular içindeyim, kelimelerim kifayetsiz ben kıyafetsgdfgzzz... Hooop tamam toparlıyorum!

Şu manzarayla uyandım ya,
Allah'ım saadetten erimesem ben!

Seneler evvel şöyle bir post girmişim: post-dost :P tee o zamanlar Ecel'in ön okumasını Ozancan Demirışık ve Gökcan Şahin yayına hazırlamış, Buzul Dünya'da yayınlanmış, hatta Hakan Tunç da Kayıp Rıhtım'da incelemesini yazmıştı. Hey gidi günler hey (emekli haminne iş başında); aradan yıllar geçti, reklam ajansıydı-çocuk edebiyatıydı derken romanı bir kenara koydum. Sonra Sanat2012 programında konusu çok açılınca gaza geldim, ulan ben bunu yeniden düzenlerim dedim ve ara ara bahsettiğim gibi kestim biçtim düzenledim. Eee? İyi de sonrası ne olacak, nereye yollanacak, yıllar önceki gibi kapı kapı yayınevi aramaya devam mı?
Hayır canlar! Bu sefer rüyamda gördüğüm üzzre ve yazar gızgardaşım Seran Demiral'ın da gazıyla dosyayı İthaki'ye yolladım. Yıllardır okuru olduğum, Clarke'ları, Poe'ları, karanlıktaki daha nice yazarı elinden okuduğum İthaki'ye :)
Sonra ne mi oldu? Dosyam incelenmeyi beklerken Gezi oldu. Ölümsüz Öyküler olarak bir öykü derlemesi yazdık, konu elbette "Direniş", benim öykümse "Diriliş" :)) O dosya da İthaki'ye gitti, gerçi dosya sonradan rafa kalktı ama oradaki öyküm "Ecel"in de yolunu açtı :) Gerisi heyecanlı bir bekleyiş ve nihayet mutlu son! Üstelik de aynı Ozancan kitabın editörü oldu ve "Ecel"i yine yayına hazırladı, hayat böyle güzel tesadüflerle dolu işte :))
Yazımından 6 sene sonra "Ecel" artık raflarda, kitapçılarda, internet sitelerinde, evde, sokakta, her yerde! -Tamam, daha fazla delirmeyeceğim (daha fazla???), sonuç olarak "Ecel"in hikayesi böyle. Darısı nicelerine ve devamına İnşallah!

Durmak yok, çalışmaya devam! :P
 *Romancık = 600 sayfa adsgfadshdahd

Hiç yorum yok: