Salı, Kasım 21, 2006

düğün köftesi


Aşkım bi'tanem Banuşum evlendi! O artık evli barklı, başı bağlı bi kadın :P

Efenim; nikahladık, bohçaladık, düğün yimeeni yidik, bol bol güldük eğlendik, masa üstlerinde dans ettik, göbecikler attık, ağlamamak için kendimizi zor tuttuk ama en sonunda kızımızı Alanya'lara gelin verdik...

Öncelikle genç çiftimize ömür boyu mutluluklar, bi yastıkta kocamalar ve boy boy bebeler diliyoruz, Allah daim etsin canlarım ;)

Sonra da şunu ekleyeyim; ben eniştemi pek bi sevdim, görümceler, görümböcekler, kaynanalar, aman efendim hepsi pek bir tatlı, pek bir şeker! İyi ki vermişiz kızımızı; hem aileye yeni canlar katıldı, hem de bize yeni kapı çıktı Alanya'larda ehehe ;P

Düğünden derlemelere gelirsek;

1. Ablacım çok güzel bir gelin oldu; saç-makyaj harikaydı. Ben ki gelinlik sevmem, onunkine hayran kaldım (Maaşallah), Hatçecim görse o da aynından isterdi :P

2. Damat, gelin, kaynana(2si de) ve baldız gripti, dopinglerle anca ayakta duruyorlardı. Yine de helal olsun, hiçbir şarkıda oturmadılar, pisti inlettiler Evelallah :)

3. Düğün yemeği için gittiğimiz yerde haftaiçi Soner Arıca program yapıyormuş ve o gün programı olmamasına rağmen oradaydı, bizimkileri gelin-damat görünce çıktı sahneye, acayip eğlendirdi, sağolsun valla :))

4. Ben bütün gün on santim topuklarla zıplayıp durdum, dans ederken sonunda dayanamayıp çıkardım ayakkabıları; Selçin the Görümce de aynı şekilde, karşılıklı attık gübecikleri ;PP

5. Bi ara sahneyi ele geçirme planları yapmadım değil, mikrofon görünce dayanamıyorum ama Allah'tan görümböcekler (Banuşun kayınbiraderleri yani) zamanında yetişip tuttular ;))

6. Nikah şekeri yerine deniz kabuklu anahtarlıklar dağıtıldı, ki bence süper fikirdi. Yanında şeker de verselerdi tam süper olacaktı :)) (Hilal'in maili beni yardı bu arada, Gaffur'lu olan ehiehiehi)

7. Saçlarımı kendim yapacam diye inat edip kaskatı jöleyle tuhaf şekillere soktum ama değdi; gecenin sonunda, yani yaklaşık 14 saat ve o kadar ter, çekiştirme ve zıplamadan sonra hala taş gibi bozulmadan duruyordu valla (taş gibi teşbih değildir, sahici taş, kaskatı yane :P) Helal olsun bana ;P

İşte düğünün ufak özeti böyle canlarım; nice düğünlerde yine birlikte olmak üzzre hoşçakalın ;)

Bu arada tatlılar tatlısı çiftimize tekrar mutluluklar diliyor, onları en kocamanından öpüyoruss efenim. Yeni yuvalarında onları en kısa zamanda rahatsız edeceğizdir ;))

Banu'ya not: Nikahına beniii çağır sefkiliiim istersen şahidiin olurum seniiin!!! Muck anacım ;PPP

4 yorum:

tseyn dedi ki...

Genç çiftimize ben de mutluluklar dilerim.Allah bir yastıkta kocatsın :))
darısı başına kız öslem. hem bak pek de bir güzel olmuşsun yane. şu meşhur bolero da bu mu? hani uğruna bizi ektiğin :))

finallyorwhen dedi ki...

Allah mesut etsin..mutlulukları daim olsun inşallah..tabe bide darısı başımıza;)

hotche dedi ki...

eefendim öncelikle çiftimize mutluluklar dileyerekten başlar sonra darısı başımıza ekleyerekten devam eder ve öperekten bitiririm.

not1:bana gelinlik demeyin, özlem gelsene gelinlik bakalım aştım ben ya elbise kesmio artık beni:)
not2:efenim bundan sonra yok niye altın rengi yok pek bi kıro duruyo eleştirilerine maruz kalmıcam şükürler olsun ki bak ne güzel duruyomuş dimi:)
not3:ben de düğünüme ünlü getirmek istiyom, ama yok ya ben zaten ünlüyüm anacım o yeter:)
not4: notları commentinden uzun olan bi ben varım galiba:)

foondah dedi ki...

saolun varolun canım köftelerim benim ;) Öncelikle dualarınıza "Amin" diyor, ardından da cevaplarıma geçiyorum (güzin apla gibin oldu ayol :P)

evet zeynocum o meşhur bolero bu, valla neler çektim ele geçirmek için ehehe ama fena olmamış de mi :PP çok saolasın ;)

aslıyanım Amiiiin hayatım, valla en yakın darısı seninki gibi ;PP

hatçam valla haklısın, güsel yaptıkları zaman kıro durmuyomuş altın rengi, affet beni :P bak bundan sora hem gelinlik, hem altın rengi fikrine açığım; hatta olmuşken altınrengi gelinlik olsun (ııııyyyyyhhhhhhh :PP) ayrıcana ünlü ne demek, sen evlen dünya barışını ilan etçem ben :PPP

hepinizi koccaman öpüyorum güsellerim! ;)