Çarşamba, Temmuz 25, 2012

kutu kutu pense


Sevgili köfteler, hem sıcakların hem de Ramazan'ın iyice bastırdığı şu günlerde inanın hiçbir şey yapasım yok. Kafam basmıyor, çalışamıyorum. Bir satır dahi yazacak halim olmamasını bırak, önceden yazdıklarımı bile düzeltemiyorum. Pelte gibiyim. İşte böyle zamanlar için DIY projeleri ilaç gibi. Hem kendinizi çok kasmadan bir şeylerle oyalanıyorsunuz, hem de zaman geçmiş oluveriyor. Üstelik de çogzel şeyler çıkabiliyor ortaya. Mesela ne mi? İşte resimde gördüğünüz takı kutusu. 
Elbette kutuyu ben yapmadım. Annemlerin hediyesiydi (bkz. kalbin içindeki fotolar ❤❤❤) üst katında küpeler var, gelişigüzel duruyorlar. Alt çekmece de aynen öyleydi, yüzükler büyük bir kaos ve anarşi içinde yaşayıp gidiyorlardı. Uzun zamandır buna bir dur demek ve asayişi sağlamak istiyordum. Bunun için internette bir sürü video bulabilirsiniz, süngerli yüzük kutuları vs. ile ilgili. Ben eski kutuların içinden çıkardığım iki süngeri olduğu gibi koydum (bkz. üstteki beyazlar), siyah kısmı da kendim dikip yapıştırdım. Kadifemsi bir kumaş, içine doldurulacak zerzevat (kaçmış naylon çoraplar iyi iş görür ;P), diktikten sonra karton ya da başka bir zemine silikon tabancasıyla (Isilicon gun) altalta üstüste yapıştırıyorsunuz ve viola! Yüzükler kontrol altında, siz huzurlu mutlu, daha ne olsun?
İftar olsun iftaaar! :P

Not: Yalnız şunu fark ettim ki, benim DIY'larım DIY gibi olmuyor. Şöyle ki; ben yapıp bitirdikten sonra çektiğim fotoları koyuyorum, adım adım anlatmıyorum. Kendine Müslüman bir DIY'cıyım, kusuruma bakma ey okur ;)) 

2 yorum:

Xenapp dedi ki...

Sonsuzluklar güzelmiş bak gözüm kalmış gibi olmasın da :D)

ama en cicisi kutu sanırıımmmmm

foondah dedi ki...

hehe sağol zeyno ;)