Perşembe, Ekim 09, 2008

son bahar notları*

*başlıktaki "sonbahar" bilerek ayrı yazılmıştır, ukalalık yapmayınız :P

İzlenimler

1) Çalışmak bana göre değil. Yanlış. Bilinen anlamıyla ve bilinen normlarıyla çalışmak bana göre değil. Yoksa kendi anladığım biçimi ve kendi belirlediğim şartlarıyla çalışmak tam da bana göre. -oldu canım, var mı başka isteğin?!

2) Köy hayatı bana göre. Köy insanı bana göre değil. Yeşillik, doğa, sadelik, sakinlik tam bana göre ama orada herkes akraba, herkes herkesin her şeyini biliyor, her dakika burun burunalar. Ne bu ya... -seçkinci misin nesin be?!

3) Mahsur kalmak bana göre değil. Hele ki telefonun bozulup kafayı yemesi. Yoksa kafayı yiyen ben miydim? -yok canım!

4) Düğün dernek bana göre değil. Evlenmek belki. Ama Kafkas halk dansları tam bana göre, nasıl bir zarafettir, nasıl yakışır her yaştan insana o figürler, vay be... -ha şöyle yola gel!

5) İlk roman bitti -aferin!

6) İkinci kitaba geçeceğim İnşallah -hayırlı olsun!

7) Ama ikinci kitap ilk romanın devamı değil, ikinci kitap ilk kitapla (ana-kız) alakalı, ilk romansa tamamen başka bir şey ve devamı olacak İnşallah, o da ikinci roman olur dilerim. -dile dile!

8) 15 ve 29'unda iki ayrı proje var yetişecek, iki ayrı öyküyle -durma çalış o zaman salak!

9) Kısa filmden haber yok daha, çekecekler mi acep Mimik Avcısı'nı -hııı bekle sen!

10) Alex Turner'ı bana alalım. İki yaş küçük ama olsun, hem çıtır hem müzisyen. O çalar ben oynarım, o söyler ben yazarım, geçinir gideriz, hem isterse köyde kına da yaparız. -yorum bile yok sana, anla!

Hiç yorum yok: